Opera

İndirme Sayısı : 7494
Sürüm : 9.64
Boyut : 7.22 Mb
Platform : Windows (Tüm Versiyonlar)
Lisans : Ücretsiz
Üretici Firma : Opera Software
Dil : Türkçe
Eklenme Tarihi : 3 Mart 2009 ( admin )
Editör Puanı : editör program puanı iyi editör program puanı iyi editör program puanı iyi editör program puanı iyi editör program puanı iyi Puan: 5 / 5 Oy: 7494
Etiketler etiket opera opera browser tarayıcı tarayıcı

Program Tanıtımı

Opera dünyanın en popüler ve en hızlı internet web tarayıcılarından (browser) biridir.Opera güçlü özellikleri ve iyi tasarlanmış motoru ile sorunsuz bir browserdır.

Opera, dünyanın en popüler ve gelişmiş aynı zamanda çok hızlı bir web tarayıcısıdır.Sekmeli gezinme özelliği, pop-up (açılır pencere) bloklama, bütünleşik arama özelliği ve e-mail program, RSS Okuyucu, IRC Chat gibi Opera'ya özel, gelişmiş internet programları ile ihtiyacınız olan her türlü konforu, bir web tarayıcısında olmasını istediğiniz her özelliği, size inanılmaz hızlarda sunabilen mükemmel bir browserdır.

Her kullanıcı, bir internet tarayıcıdan her zaman farklı şeyler bekler.Bunu bilen Opera kullanıcıları, birkaç fare tıklaması ile Opera'yı istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz bir program olarak tasarlamış.

İş yerinizde, evde, Web sitesi geliştirirken, ya da sade hızlı bir tarayıcı arayan tüm kullanıcılar Opera'dan beklediklerinden bile fazlasını alabilirler.Çünkü Opera, dünyanın en iyi tarayıcılarından biri belkide en iyisidir.

Opera Browser Özellikleri

- Hız

Opera, diğer web tarayıcılarına nazaran çok hızlıdır.İnternet sayfalarını çok hızlı açmasının yanında, sistem kaynaklarınızı da en az derecede kullanır.

- BitTorrent

Opera kullanırken ayrı bir BitTorrent istemcisine (client) ihtiyacınız yoktur.Herhangi bir torrent dosyasına çift tıklayın ve Opera nın bütünleşik istemcisi ile indirmeye hemen başlayın.

- Site Özellikleri

Ziyaret ettiğiniz websitelerini farklı bir yerden görmek ister misiniz? Ya da sitenin gönderdiği cookie (çerez) dosyalarını bloklamak.Ya da açılır pencereleri (pop-up) otomatik olarak engellmeyi ? Yapmanız gereken tek şey, Opera ile web sitesinin özelliklerini sağ tıklayarak düzenlemek.

- Thumbnail Önizlemesi

Opera ile çok sayıda siteyi sekmeli tarama sayesinde gezmek mümkün.Fakat bir süre sonra hangi sitenin hangi sekmede olduğunu nasıl anlayacaksınız? Sorun değil, Opera ile web sitelerinin küçük resimlerini (thumbnail) sekme üzerinde anında görebilir, istediğiniz siteye kolayca geçebilirsiniz.

- İzinsiz Girişler için Güvenlik

Operanın gelişmiş güvenlik modülü ile, web siteler üzerinden kişisel bilgilerinizi çalmak için gönderilen her türlü riski anında engelleyebilirsiniz.

- Favori arama motorunuzu ekleyin

Site adresi yazma yerine sağ tıklayın ve menuden arama oluşturun.

- Araçlar (Widget)

Opera ile çok daha eğlenceli ve etkili bir kullanım için istediğiniz özellikler doğrultusunda araç (widget) ekleyebilirsiniz.Multimedya, RSS beslemesi, oyunlar ve dahası bir tıklama ile Opera ya kurulsun.

- Transfer Yöneticisi

İndirdiğiniz dosyalar üzerinde gelişmiş işlemler yapmanızı sağlayan indirme yöneticisi ile, downloadlarınızı izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

- Şifre Yöneticisi

Şifre Yöneticisi ile Opera, girdiğiniz şifreleri hatırlar ve tekrar tekrar şifre kullanıcı adı girmeniz gerekmez.

- Mouse Hareketleri

Opera fare hareketlerini düzenlemenize de izin verir.Kullanmak istediğiniz bir özelliği fare hareketleri ile kontrol edebilir, istediğiniz işlevi dilediğiniz fare hareketine programlayabilir ve kullanabilirsiniz.

- Notlar

İlginizi çeken ya da bilgilendirici yazılar bulunan websitelerine dilediğiniz gibi notlar ekleyebilir, daha sonra bu siteler hakkında eklediğiniz notlar yardımı ile çok daha faydalı işlemler yapabilirsiniz.

- Klavye Kısayolları

Aynen fare hareketleri ile klavyenizde istediğiniz tuş kombinasyonlarına istediğiniz bir işlevi atayabilir, Opera yı çok daha gelişmiş bir şekilde kullanabilirsiniz.

- Sekmeli Tarama

Birden fazla internet sitesini tek bir Opera ile sekmeler yardımı ile gezebilir, bu sayede birçok websitesine istediğiniz kadar girip çıkabilirsiniz.

- Bütünleşik Arama

Google, eBay veya Amazon gibi sitelerde doğrudan Opera ile arama yapabilir, yada adres satırından aramak istediğiniz anahtar sözcüğü girerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

- Opera Sesinizi Tanır

Opera ya sesle komut verebilir, yapmak istediğiniz işlemleri Operaya sesle bildirebilirsiniz.Şimdilik sadece İngilizce anlayan Opera, dileriz bir gün Türkçe konuşmaya da başlar =)

- Tam Ekran Modu

F11 tuşu ile Opera projeksiyon moduna geçerek, tam ekran ile gezinme yapmanızı sağlar.

- Opera Mail

Opera nın bütünleşik POP/IMAP destekli mail programı ile eposta trafiğini Opera dan yönetebilir mail gönderip alabilirsiniz.Mail listelerini organize edebilir RSS/Atom beslemelerini okuyabilirsiniz.

- Standart Teknolojiler

Opera, dünya standartlarında kabul görmüş pekçok web teknolojisini en iyi şekilde destekler.CSS 2.1, XHTML 1.1, HTML 4.01, WML 2.0, ECMAScript, DOM 2 ve SVG 1.1 basic teknolojileri Opera ile doğrudan desteklenir.

Sistem Gereksinimleri

- 20 Mb boş hard disk.

13355 kez görüntülendi

  • Yorumlar

Bu program hakkında henüz yorum yapılmamış

Adınız (*)
Yorumunuz (*)
1+8 =? (*)

(*) Gerekli Alanlar
indir - office 2007 indir - google chrome indir - video indirme - tavla indir - pis yedili oyna - binkw32.dll indir - point blank indir - youtube jacker - youtube video indir -