Arapça Türkçe Klavye

İndirme Sayısı : 34204
Sürüm : 1.0
Boyut : 45 Kb
Platform : Windows (Tüm Versiyonlar)
Lisans : Açık kaynak kodlu
Kısıtlama : YOK
Üretici Firma : Javamar.com
Dil : Türkçe
Eklenme Tarihi : 16 Ekim 2008 ( admin )
Editör Puanı : editör program puanı iyi editör program puanı iyi editör program puanı iyi editör program puanı düşük editör program puanı düşük Puan: 5 / 5 Oy: 34204
Etiketler etiket arapça türkçe klavye arapça klavye dönüştür arapca java

Program Tanıtımı

Ücretsiz Arapça Klavye ile, metinlerinizi Arapça olarak yazabilirsiniz.Arapça dil öğrenen yada çeviri yapnlar hemen indirebilirler.

Arapça Klavye, adındanda anlaşılabileceği gibi, Türkçe metinlerinizi Arap dilinde yazmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır.

Java programlama dili ile kodlanmış bu küçük programcık sayesinde, istediğiniz Türkçe yazıları Arapça olarak yazabilir ve kişisel tercihleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz.Arapça öğrenen, yada sık sık Türkçe metinleri Arapçaya çevirme ihtiyacı duyan ziyaretçilerimiz programı rahatlıkla kullanabilirler.Bir Arapça Klavyeye ihtiyacı olanlar hemen indirebilirler.

Üretici Açıklaması

GPL Arapça Klavye adlı ücretsiz, açık kaynak programımızla hizmetinizdeyiz. Bu program ile programcılara özellikle de java programcılarına ücretsiz kaynak kod katkısında bulunduğumuza inanıyoruz.

Program GPL Lisansı altında açık kaynak felsefesi ile üretildiği için, eserin üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapabilir ve eseri dilediğiniz gibi dağıtabilirsiniz.

Program Java Dili ile yazıldı. Bu nedenle programı açılabilmesi için bilgisayarınızda JRE (Java Runtime Environment=Java Çalışma Ortamı) kurulu olmalıdır. Şu anda dünyada 700 milyon bilgisasayar üzerinde bu eklenti kurulu durumdadır. Eminim ki sizin bilgisayarınızda da java kuruludur. Java, appletlerin ve oyunların çalışabilmesi için aranan ve popüler bir kaynaktır. Eğer hala javanız yoksa http://www.java.sun.com adresinden ilgili eklentileri ücretsiz indirebilirsiniz.

Arapça Klavye

PROGRAMIN AÇILMASI

 

 • gplarklavye.zip adlı dosyayı açın/çıkarın.
 • dist dizinine gelin.
 • arklavye.jar adlı dosyaya çift tıklayın.

Eğer javanız düzgün yüklenmişse ve jar dosyaları java ile ilişkilendirilmişse program kolayca açılacaktır. Yok eğer jar dosyası winrar tipi bir programda açılıyorsa endişe etmeyin. Bunun nedeni bazı bilgisayarların jar türünü salt-arşiv kabul etmeleridir. Bu durumda örneğin winrar programını açın. Settings sekmesinden integration kısmını bulun. Orada zip, rar, tar, jar gibi eklentilerin seçili olduğunu göreceksiniz. Siz jar maddesini iptal edin. Yani jar türü seçili olmasın. Tamam deyip winrar programını kapatın. Artık jar dosyaları winrar ile değil java ile açılacaktır.

Programcılar yazılımı komut satırından da çalıştırabilirler. Bunun için MSDOS komut satırı (Linux'ta Shell) açılır. cd komutu ile dist dizinine gelinir ve aşağıdaki komut verilir.

java -jar arklavye.jar

Dilerseniz dist dizininde run.bat adlı bir dosya oluşturun ve bu dosyaya çift tıklayarak programı açın. Bunun için Notepad programında yeni bir doküman açın. İçine java -jar arklavye.jar şeklinde bir satır yazın ve alt satıra geçin. Alt satırı boş bırakın. Sonra da dosyayı Farklı Kaydet seçeneği ile "run.bat" şeklinde kaydedin. Kayıt yaparken de run.bat ismini tırnak içinde yazın. Tırnak kullanmazsanız Notepad programı dosyayı run.bat.html şeklinde kaydeder ve buda bizim işimizi görmez.

 

PROGRAMIN KULLANIMI

Programı kullanarak fare yardımıyla Arapça metinlerinizi yazabilirsiniz.

Metinlerinizi orijinal UTF formatında kaydedebilirsiniz.

Yine programı kullanarak UTF metinleri açabilirsiniz.

Metinleri wordpad gibi bir araca kopyalayarak word'a aktarıp işleyebilirsiniz.

NOT

Programı kullanabilmek için bilgisayarınızda JRE (Java Runtime Environment=Java Çalışma Ortamı) kurulu olmalıdır.

 

61315 kez görüntülendi

 • Yorumlar
 • Toplam 10 tane yorum yapılmış.
 1. anlayamıyorum bır wınrara bır oraya bır buraya gırmemız gerekıyor program guzel fakat ındırımı daha kolay yapabılırdınız yınede tesekkurler

 1. çoooook güzel ama biraz daha güzel yapabilirdiniz

 1. SELAMÜN ALEYKÜM BEN KLEVYEYİ AÇTIM JAVA İNDİRDİM FAKAT TÜRKÇE YAZIYORUM ÇEVİRİ NASIL OLUCAK YARDIMCI OLURMUSUNUZ BİLMİYORUM ayhan6b@hotmail.com

 1. Allah razı olsun.çok saol

 1. indirirse iyi olacak=)

 1. sagolllllllllll

 1. Allah razı olsun teşekkürler

 1. allah c.c razı olsun çok güzel oldu bu program

 1. henüz yorum yok teşekkürler

 1. inşallah indiririm

Adınız (*)
Yorumunuz (*)
5+2 =? (*)

(*) Gerekli Alanlar
indir - office 2007 indir - google chrome indir - video indirme - tavla indir - pis yedili oyna - binkw32.dll indir - point blank indir - youtube jacker - youtube video indir -